FAQ

Co to w ogóle jest?
"Pierwiastek z ciasta" (w skrócie PzC) jest komiksem internetowym, który wychodzi... nieregularnie (bądź "aperiodycznie" - bardzo ładne słowo). Scenariusz do komiksu pisze samo życie (no, czasami zamiast życia scenariusz piszę ja), dlatego odcinki wychodzą w różnych odstępach czasowych. To, co według mnie nadaje się na pasek, zostaje przeniesione na ekran komputera. Tematyka - różna, humor - jeszcze bardziej różniejszy.

Raz na jakiś czas może się zdarzyć nienumerowany odcinek bądź zupełnie inny komiks spoza głównego nurtu.

Skąd taka nazwa?
Cóż, za czasów liceum, gdy razem z moim kumplem z ławki siedzieliśmy na matmie/fizyce i jeden drugiemu próbował wytłumaczyć cholernie trudne zadanie (którego notabene sam nie rozumiał...), pojawiała się zawsze fraza "... no i dodajesz 2, dzielisz przez pierwiastek z ciasta i Ci wychodzi". Jakoś zapadło mi to w pamięć. (thx zbyhu!)

Kto występuje w komiksie?
michno - ambitny ex-student-inżynier-programista z uprawnieniami do uczenia informatyki w szkołach; aktualnie jest bezrobotny jest grafikiem w jednej z rzeszowskich agencji reklamowych. Jednocześnie autor tegoż webkomiksu.


??? - kac-demon wyższego rzędu. Zna się z michnem od czasów liceum, awansował w piekielnej hierarchii w zamian za pozwolenie dokończenia zaległych uczelnianych projektów po ostrej imprezie, kosztem nawiedzania michna częściej niż kacowe założenie przewiduje. Raz na jakiś czas wpada zobaczyć, czy czasem nie trzeba zawrzeć kolejnego demonicznego paktu...

znajomi i przyjaciele - różni ludzie, z różnych miejsc. Dla świętego spokoju staram się już nie podawać ich imion - jak ktoś chce siebie odnaleźć pośród kadrów to na pewno się odnajdzie.Troszkę z dupy ten styl/kreska/tekst... (czyt. konstruktywna krytyka)
Tak, wiem o tym - PzC ma dla mnie dodatkową rolę - dzięki tworzeniu pasków staram się rozwijać swoje umiejętności rysownicze, które mam nadzieję, kiedyś się przydadzą. Nie mniej jednak każda podpowiedź co mogę poprawić jest dla mnie bardzo znacząca.

Ten komiks jest do niczego / przestań rysować / itd. (czyt. hejt)
Nie podoba się? To polecam skrót klawiszowy Ctrl+W lub Alt+F4 i nigdy więcej tu nie zaglądać. To takie proste.

Kontakt:
Najszybciej, wiadomo, facebook: http://fb.com/therootofcake

E-mail: mateusz.michnowicz[at]gmail.com (na maile odpisuje w ciągu 24h. jeżeli po tym czasie się nie odzywam, znaczy że twoja wiadomość trafiła do SPAMu. Przypomnij się via FB)

dA: http://michno.deviantart.com (od 2015 roku staram się tam częściej zaglądać) nie oszukujmy się, dalej tam nie zaglądam

Behance: http://be.net/mmichnowicz - tutaj już prędzej odpisuję na wiadomości - w mojej pracy korzystam codziennie z pakietu Adobe, więc mimo wszystko dostaję powiadomienia o nowej wiadomości.

gg: 2434249 nie próbować, prędzej pisać maila lub kontaktować się na Skype Telegramie: @gr0hiik

Można mnie jeszcze fizycznie spotkać na comiesięcznych spotkaniach Rzeszowskiej Akademii Komiksu - termin najbliższego spotkania w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie na ul. Okrzei zawsze znajduje się Facebooku - link w sidebarze po prawej stronie.

Nowy pasek