czwartek, 31 lipca 2014

#34 Majowo - czerwcowo - lipcowy

Dwa i pół miesiąca ciszy - więc wracamy po raz kolejny i się tłumaczymy:Maj: Jedyna rzecz, jaka wychodzi polibudzie, to juwenalia - i muszę to z głębokim bólem przyznać. Począwszy od najlepszego miejsca na taką imprezę (miasteczko akademickie), po dobrze dobrane koncerty na scenie głównej i w namiotach. A moja uczelnia... cóż, przemilczę temat.
Maj: Ostatni raz miałem okazję pojechać na Międzynarodową Olimpiadę Techniki do Czech. Chcą uniknąć przypadkowych gaf językowych waliłem całą prezentację po angielsku. Jak się później okazało, z komisji nikt nie ogarniał na wystarczającym poziomie, żeby mnie zrozumieć.

Wynik: trzecie miejsce. Uratowała mnie chyba prezentacja zrobiona w Prezi, co było miłą odskocznią od podstawowych animacji robionych w PowerPoincie.
Czerwiec: Odbyła się jedna z większych imprez gamingowych w Polsce - PixelHeaven, która głównie nastawiona jest na stare gry retro, jednak i tam znalazło się miejsce dla twórców niezależnych. Całe szczęście, dwa dni prezentowania Dumy Szlacheckiej nie odbiło się tak na moim głosie jak wizyta na PGA. I miałem okazję poznać ekipę od CATDAMMIT!, bardzo pozytywni ludzie.

A Norweg którego poznaliśmy i któremu pożyczaliśmy prąd do jego Maca zgarnął na koniec dwie nagrody.
Czerwiec/Lipiec: Jak wrzucałem na fejsidle, poszedłem na bezpłatną lekcję rysunku organizowaną przez jedną z rzeszowskich szkół graficznych. Po tylu latach nareszcie dowiedziałem się, o co chodzi z tym motywem z wyciąganiem ołówka przed siebie.
Jednak na darmowej lekcji się zakończyła moja przygoda z profesjonalnym rysunkiem - cel kursu nie pokrywał się z tym, nad czym chciałbym akurat się podszkolić. Pozostaje jedynie maltretowanie tabletu w mieszkaniowym (prawie) zaciszu.

Do następnego!

4 komentarze:

 1. A nad czym chciałeś się dokładnie podszkolić w rysunku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie postacie... A kurs był skierowany dla ludzi chcących iść na architekturę - bryły, kule i te sprawy. Ale z drugiej strony - też nie chcę iść za bardzo w "realizm" postaci. Osiągnięcie poziomu rysunku i kreski w stylu Tony'ego Moore'a - to mój cel na następne kilka lat ;]

   Usuń
  2. No to musisz się najpierw nauczyć realistycznych postaci, wiesz? : D

   Usuń
  3. Damn, a już myślałem że mi się to upiecze :D

   Usuń

Nowy pasek